تفاوت ایزوگام و قیرگونی

تفاوت ایزوگام و قیرگونی گونی و کاربرد های هرکدام

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای انتخاب بهترین عایق بین ایزوگام و قیرگونی به مشکل برخورده باشید. ما در اینجا درباره هریک از این روشهای عایق کاری به صحبت می پردازیم و کاربردهای هریک را برای شما شرح میدهیم.

قیرگونی(عایق کاری سنتی)

برای بهتر و دقیقتر متوجه شدن کار این نوع عیق بهتر است کمی درباره موادی که باید برای این کار مورد استفاده قرار بگیرد ینی قیر و گونی کمی صحبت کنیم و به مزایا و معایب آن بپردازیم.

قیر نوعی ماده نفتی سیاه رنگ چسب ناکی میباشد که از تقطیر نفت خام به دست می آید. این ماده از ترکیب هیدروکربن های آلی و ترکیبات پیچیده از نفت خام بدست می آید. قیر در دمای محیط به صورت جامد است و در صورت حرارت دادن به آن به حالت خمیری شکل در خواهد آمد. از قیر معمولا در راهسازی و همچنین عایق کاری بسیار مورد استفاده قرار میدهند زیرا قیر دارای خاصیت چسبندگی و همچنین خاصیت نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت را دارا می باشد. نزدیک به 90 درصد قیر تولید شده در کشور به مصارف راهسازی اختصاص میابد و فقط حدود 10 درصد از قیر تولید شده صرف مصارف عایق کاری می شود.

 

تفاوت ایزوگام وقیر و گونی

 

گونی نوعی پارچه از جنس کنف چتایی است. گونی مورد استفاده در قیرگونی باید نو، کاملا سالم، بدون چروک، عاری از آلودگی و همچنینریزبافت باشد و وزن آن در هر متر مربع باید حدودا 370 گرم باشد. گونی مورد نیاز برای قیرگونی از خارج کشور وارد می شود و در سه نوع درجه یک، درجه دو و درجه سه در بازار به فروش میرسد.

مزایای استفاده از عایق قیرگونی برای عایق کاری

از جمله مزایای عایق کاری قیرگونی میتوان به؛

معایب استفاده از عایق قیرگونی برای عایق کاری

از مهمترین معایب استفاده از روش عایق کاری قیرگونی عبارتند از؛

عایق کاری به وسیله ایزوگام(روش متداول)

از جمله روشهای متداول برای عایق کاری ساختمان که امروزه استفاده فراوانی از آن صورت میپذیرد استـفاده از ایزوگام میباشد. در حقیقت میتوان ایزوگام را نوعی پدیده صنعتی دانست که با تکیه بر علم و تجربه به تولید رسیده است و از آن برای ایزوگام پوششی مناسب برای ساختمان در برابر برف، باران و رطوبت می باشد و در ساخت آن از الیاف مصنوعی و قیر استفاده شده است که پوششی بسیار مقاوم را به وجود می آورد. عمر مفید ایزوگام مناسب را میتوان حدود 15 سال تخمیل زد.

 

تفاوت ایزوگام و قیر و گونی

 

مزایای استفاده از ایزوگام برای عایق کاری

معایب استفاده از ایزوگام برای عایق کاری

 

لیست قیمت انواع ایزوگام

چگونه ایزوگام مناسب و با کیفیت انتخاب کنیم؟

ایزوگام طرح دار چیست؟

تفاوت ایزوگام قیر اکسیده و ایزوگام پلیمری پلاستیکی

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
ایزوگام روکش سنگی
ایزوگام روکش سنگی از یک لایه پلی استر و قیر تشکیل شده است اما در خارجی ترین قسمت به جای فویل از سنگریزه استفاده شده است.
1399/11/19 | 11:41
ایزوگام دماوند گیلاوند
استفاده از ایزوگام دماوند گیلاوند و سراسر کشور در مقایسه با سایر روش‌های عایق‌کاری دارای مزایای متعددی است ایزوگام دماوند گیلاوند طول عمر بالا و کیفیت مناسب دارد.
1399/11/19 | 11:39
ایزوگام تهران نو
یکی از بهترین نمایندگی های فعال در زمینه ایزوگام که از متریال و مواد اولیه مناسب استفاده می کند ایزوگام تهران نو است.
1399/11/19 | 11:26
ایزوگام ۲۰ سال ضمانت
عایق بندی رطوبتی ساختمان‌ها که در گذشته به صورت سنتی، با آسفالت و قیر گونی انجام می‌گرفت با پیدایش عایق‌های رطوبتی و مزیت‌های این نوع، به تدریج جای خود را به ایزوگام ها دادند.
1399/11/19 | 10:39
ایزوگام زیر نظر اتحادیه
ایزوگام زیر نظر اتحادیه، با کیفیتی معقول و مد نظر در مقایسه با روش‌های سنتی باید بتواند به آسانی در سطوح افقی، عمودی و شیب‌دار قابل نصب باشد.
1399/11/19 | 10:37
ایزوگام آلومینیوم
ایزوگام نوعی عایق است که می تواند محیط را از سرما و رطوبت ایزوله نماید. بنا به مکانی که مد نظر شما می باشد می توانید از انواع ایزوگام ها استفاده نمایید.
1399/11/15 | 05:43
ارسال نظر