تفاوت ایزوگام و قیرگونی

تفاوت ایزوگام و قیرگونی گونی و کاربرد های هرکدام

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای انتخاب بهترین عایق بین ایزوگام و قیرگونی به مشکل برخورده باشید. ما در اینجا درباره هریک از این روشهای عایق کاری به صحبت می پردازیم و کاربردهای هریک را برای شما شرح میدهیم.

قیرگونی(عایق کاری سنتی)

برای بهتر و دقیقتر متوجه شدن کار این نوع عیق بهتر است کمی درباره موادی که باید برای این کار مورد استفاده قرار بگیرد ینی قیر و گونی کمی صحبت کنیم و به مزایا و معایب آن بپردازیم.

قیر نوعی ماده نفتی سیاه رنگ چسب ناکی میباشد که از تقطیر نفت خام به دست می آید. این ماده از ترکیب هیدروکربن های آلی و ترکیبات پیچیده از نفت خام بدست می آید. قیر در دمای محیط به صورت جامد است و در صورت حرارت دادن به آن به حالت خمیری شکل در خواهد آمد. از قیر معمولا در راهسازی و همچنین عایق کاری بسیار مورد استفاده قرار میدهند زیرا قیر دارای خاصیت چسبندگی و همچنین خاصیت نفوذ ناپذیری در برابر رطوبت را دارا می باشد. نزدیک به 90 درصد قیر تولید شده در کشور به مصارف راهسازی اختصاص میابد و فقط حدود 10 درصد از قیر تولید شده صرف مصارف عایق کاری می شود.

 

تفاوت ایزوگام وقیر و گونی

 

گونی نوعی پارچه از جنس کنف چتایی است. گونی مورد استفاده در قیرگونی باید نو، کاملا سالم، بدون چروک، عاری از آلودگی و همچنینریزبافت باشد و وزن آن در هر متر مربع باید حدودا 370 گرم باشد. گونی مورد نیاز برای قیرگونی از خارج کشور وارد می شود و در سه نوع درجه یک، درجه دو و درجه سه در بازار به فروش میرسد.

مزایای استفاده از عایق قیرگونی برای عایق کاری

از جمله مزایای عایق کاری قیرگونی میتوان به؛

معایب استفاده از عایق قیرگونی برای عایق کاری

از مهمترین معایب استفاده از روش عایق کاری قیرگونی عبارتند از؛

عایق کاری به وسیله ایزوگام(روش متداول)

از جمله روشهای متداول برای عایق کاری ساختمان که امروزه استفاده فراوانی از آن صورت میپذیرد استـفاده از ایزوگام میباشد. در حقیقت میتوان ایزوگام را نوعی پدیده صنعتی دانست که با تکیه بر علم و تجربه به تولید رسیده است و از آن برای ایزوگام پوششی مناسب برای ساختمان در برابر برف، باران و رطوبت می باشد و در ساخت آن از الیاف مصنوعی و قیر استفاده شده است که پوششی بسیار مقاوم را به وجود می آورد. عمر مفید ایزوگام مناسب را میتوان حدود 15 سال تخمیل زد.

 

تفاوت ایزوگام و قیر و گونی

 

مزایای استفاده از ایزوگام برای عایق کاری

معایب استفاده از ایزوگام برای عایق کاری

 

لیست قیمت انواع ایزوگام

چگونه ایزوگام مناسب و با کیفیت انتخاب کنیم؟

ایزوگام طرح دار چیست؟

تفاوت ایزوگام قیر اکسیده و ایزوگام پلیمری پلاستیکی

دسته بندی مقالات
آخرین مقالات
لیست قیمت انواع ایزوگام
لیست قیمت انواع ایزوگام قیر اکسید یا BOF ، ایزوگام ساده ، ایزوگام فویلدار ، ایزوگام پلیمری پلاستیکی یا BPP
1399/10/23 | 02:33
ایزوگام ارزان قیمت
دکوریزو عرضه کننده انواع ایزوگام ارزان قیمت در تهران و سراسر ایران همراه با بیمه نامه کتبی کارخانه و ضمانت نصب.
1397/08/10 | 05:21
تعمیرات و لکه گیری ایزوگام پشت بام
دکوریزو متخصص در نصب و تعمیرات و لکه گیری ایزوگام پشت بام استخر با نصاب حرفه ای با ضمانت پروژه.
1397/08/10 | 05:20
انواع ایزوگام دلیجان
بخشی از هدف ایزوگام دلیجان صادرات ایزوگام به سایر کشورهای دنیا است و برای این منظور در طی فرآیند تولید ایزوگام دلیجان همه فاکتورهای اصلی و مهم از لحاظ شرایط جوی و جغرافیای و همچنین استانداردهای کشور مقصد را در نظر گرفته است.
1397/07/30 | 03:58
ایزوگام طرح دار چیست؟
ایزوگام طرح دار از جدیدترین نسل عایق های ضد رطوبتی ، ایزوگام روکش دار و با فویل عالی در طرح های آجرنما ، آجرنمای سنگی ، موزاییکی ، چمنی، سرامیک و سنگ ، لانه زنبوری و در طرح چوب با بالاترین مقاومت ، زیبایی ، رنگ های متنوع و با کیفیت 30 تا 35 میکرون از قیر خالص پلیمری که با نام ایزوگام طرح دار پلیمری شناخته می شوند تولید و عرضه می گردد.
1397/07/25 | 10:47
عایق رطوبتی نانو چیست؟
عایق رطوبتی نانو تولید شده از مواد پلیمری با فناوری نانو که رشته ای از دانش کاربردی و فناوری است ، تحول عظیمی در صنعت ایزوگام ایجاد کرده است.
1397/07/07 | 06:24
ارسال نظر