پارکت لمینت

پارکت چوب ( Parquet )

پارکت ( پارکت چوبی ، کفپوش چوبی ) یکی از قدیمی ترین ، لوکس ترین و محبوب ترین کفپوش هاست. پارکت از چوب درختان خاص و گران قیمت مانند بلوط ، گردو ، گیلاس ، نارون و ... ساخته می شود. قطعات چوبی پارکت پس از نصب روی سطح مورد نظر باعث زیبایی خیره کننده محیط می شوند. 

اکنون دیگر پارکت های چوبی رایج نیستند و جای آنها را پارکت لمینیت گرفته است.

پارکت لمینت ( Laminate Parquet )

پارکت لمینت همان نوع توسعه یافته پارکت های قدیمی است که تولید ، نصب آن بسیار آسان و سریع انجام میشود. دوام و استحکام آن بیشتر از پارکت چوبی بوده و مراقبت از آن ساده تراست. ورود پارکت لمینت هابه بازار دکوراسیون داخلی و ویژگیهای بهینه شده آن نسبت به پارکت باعث شده است جای خود را بسرعت درمیان مشتریان بازکند و به نوعی جایگزین پارکتهای چوبی شود.

تفاوت پارکت چوبی و پارکت لمینت

پارکت چوبی مستقیما از قطعات چوب که در کارخانه ها برش می خورد و پس از آن صیقل داده و در قطعات هم اندازه بسته بندی میشد.اما پارکت لمینت ها بسیار صنعتی تر تولید و از مشتقات چوب ساخته میشوند. روی پارکت لمینت با لایه ای محافظ پوشانده شده است تا مقاومت آن در برابر کثیفی و خراشیدگی بیشتر از پارکت چوبی شود. همچنین دیگر نیاز نیست مثل پارکت چوبی آن را هرچند مدت یکبار ساب و لاک زد. بخاطر استحکام بالای آن مراقبت از پارکت لمینت بسیار ساده تر از پارکت چوب است. کافیست هنگام شستشوی پارکت لمینت از مواد شوینده غلیط و قوی استفاده نشود. تمیز کردن پارکت لمینت بسیار آسان است. دربرابر آب مقاوم است و براحتی با طی و آب شستشو میشود و مانند پارکت چوبی باد نمیکند.

شرایط نگهداری ، مراقبت و ترمیم پارکت چوبی

پارکت چوبی طبیعی بدلیل ساختار طبیعی ساخته شده از چوب درختان نیاز به مراقبت و نگهداری ویژه ای نسبت به پارکت لمینت ساخته شده از مصنوعات و مشتقات چوبی دارد و درجه آسیب پذیری آن بیشتر از کفپوش های پلاستیکی پی وی سی طرح چوب است. پارکت در برخورد با اجسام نوک تیز زودتر خراش برمیدارد. پارکت به مرور زمان جرم می گیرد و نمیتوان با مواد شوینده قوی آن را تمیز نمود زیرا لایه محافظ آن آسیب دیده و نفود آب باعث تورم و بادکردن چوب میشود. بنابراین برای تمیز کردن پارکت از طی نخی خیس شده با مخلوط آب و مواد شوینده رقیق استفاده نمایید. برای سالم ماندن پارکت باید پس از نصب بصورت سالانه توسط نصاب حرفه ای و مجرب آن را لایه برداری کرد و مجددا لایه محافظ جدید روی پارکت ایجاد کرد. به این عملیات ساب و لاک زدن پارکت می گویند. 

تفاوت نصب پارکت چوبی و پارکت لمینت

برای نصب پارکت ابتدا باید سطح موردنظر را آماده نمود. این آماده سازی شامل هموارکردن و یک دست نمودن سطح و تمیزکاری آن است. پس ازآماده شدن زیرسازی قطعات پارکت ازیک گوشه بصورت موازی و با دقت خاصی بوسیله چسب مخصوص پارکت روی سطح چسبانده میشود. تراز کردن و هم سطح بودن قطعات پارکت درکنار مهمترین بخش نصب و اجرای پارکت است. اما برای نصب پارکت لمینت کاربسیار آسان تر شده است. پارکت لمینت ها دارای شیارها و لبه هایی هستند که هنگام نصب درهم قفل شده و نصب پارکت را راحت تر و کرده اند.

بهتر است برای خرید و نصب پارکت به شرکت های معتبر و با سابقه در این زمینه مراجعه نمایید. دکوریزو با 20 سال سابقه در زمینه فروش ، نصب و اجرای پارکت بدلیل اطمینان به حسن انجام کار از جانب مشتریان بزرگ دولتی و خصوصی می تواند رضایت خاطر شما را برای انجام نصب پارکت تضمین نماید.

فروش پارکت لمینت

دکوریزو( شرکت تزئینات موسوی ) ارائه کننده فروش نقد و اقساطی با ضمانت بهترین قیمت ، نصب و کیفیت و جنس در تهران ( شرق - غرب - شمال - جنوب - مرکز )، کرج و شهرستان

اگر درمورد پارکت لمینت نیاز به راهنمایی دارید با تلفن های سایت تماس بگیرید.

برای مشاهده کاتالوگ پارکت لمینت به منوی کاتالوگ مراجعه نمایید.

ارسال نظر