سرامیک

سرامیک چیست ؟

آبر، خاک ترکیب این دو ماده که تقریبا در همه جای زمین یافت می شود.زیر بنای هنر سفالگری از ابنداری تمدن بشریت تا به امروز بوده است که یکی از قدیمی ترین هنر های انسان است.هنر که قدمت ان به 6 هزار سال میرسد.

گِل (سفال) یا شی پخته شده که در زبان یونانی به کراموس ترجمه شده است ریشه واژه سرامیک است. سرامیک های سنتی که در چند هزار سال قبل توسط انسان های اولیه مورد استفاده قرار میگرفت و از جنس گل بود.

تاریخچه صنعت سرامیک در ایران

نام کشور ما با هنر و تمدن در هم آمیخته شده است. سرامیک و خشت های لعاب دار و نیز لعاب دادن سفال یکی از همین هنر ها است که در كاوش های چغازنبیل، شوش و نقاط دیگر کشورمان یافت شده است. کهن تریین اشیا سفالگری یافت شده در کشور به حدود هزاره هشتم قبل از میلاد میسح باز میگردد.

دین به خصوص گسترش دین اسلام نیز یکی از چیز هایی بود که در هنر سرامیک و سفالگری در ایران تاثیر بسازیی داشته است.

انواع سرامیک

این هنر نیز با پیشرفت فناوری تحت تاثیر علم قرار گرفته و با توجه به تکنولوژی ساخت آن به چهار دسته تقسیم می‌شود.

  • سرامیک سنتی
  • سرامیک مدرن
  • سرامیک اکسیدی
  • سرامیک غیر اکسیدی

سرامیک سنتی

این نوع سرامیک همان سرامیکی است که همیه ما از آن ها در منزل و محل کار استفاده میکنیم و از جنس سیلیکات است . مثل کاشی. چینی‌ و غیره.

سرامیک مدرن

کار برد این صعنت در صنایع درگیر است به طور مثال ساخت پوششی از سرامیک در ماهواره هایی که به فضا پرتاب می‌شوند که با توجه سه سختی سرامیک و حرارت بالایی که میتواند تحمل کن در باز گشت این ماه واره ها به زمین کمک زیادی می‌کند.

سرامیک اکسیدی

 دی اکسید تیتانیوم . و الومینیا یا دی‌اکسیدالومینیم از مهم ترین و پر استفاده ترین  سرامیک های اکسیدی در جهان هستند و هرکدام کارربرد های خاطی دارند.

سرامیک غیر اکسیدی

این نوع سرامیک را با توجه به این که مواد تشکیل دهنده آن از چیست دسته بندی میکنند  بطور مثال:

  1. نیتریدها
  2. کاربیدها

در پایان تفاوت کاشی و سرامیک را میتوان در نوع ساختار لعاب روی کاشی ها و همینطور نوع پرس آن ذکر کرد که کاشی از دولایه تشکیل شده قسمت سفالی که بخش اصلی آن است و بخش دوم قسمت لعاب روی کاشی است.

کاشی به دلیل ظرافت و پرس کاری سبکی که روی آن انجام شده از استحکام کمتری نسبت به سرامیک برخوردار است. بنابراین سرامیک یکی ازگزینه های عالی برای تزئین دکوراسیون داخلی منزل و محیط میباشد.

 

فروش سرامیک

نقد و اقساط با ضمانت بهترین قیمت ، نصب و کیفیت و جنس در تهران ( شرق - غرب - شمال - جنوب - مرکز ) ، کرج و شهرستان ها توسط دکوریزو ( شرکت تزئینات موسوی )

اگربرای خرید سرامیک نیاز به راهنمایی دارید با تلفن های سایت تماس بگیرید.

برای مشاهده کاتالوگ سرامیک منوی کاتالوگ را کلیک کنید. 

ارسال نظر